2015/05/07

Peeti läinud e-kirjad

Täna juhtus ühel mu alluval selline õnnetu lugu, et teisele kolleegile mõeldud noomivas toonis tööalase meili saatis ta hoopis kolmandale asjasse mittepuutuvale koostööpartnerile. See sattus alguses muidugi segadusse, pärast aga sai natuke naerda ja meile asja nina alla hõõruda. Kogu sellest jamalt tuli koopia veel minu, st kirja valele inimesele saatnud töötaja ülemuse postkasti ka. Ma ei muidu kunagi oma alluvate eksimustest skandaali üles tõmmanud, aga eks ta ikkagi üsna ebamugav ole oma bossi ees mark täis teha.
Kusjuures tal on varemgi e-kirjade adressaatidega piinlike eksitusi olnud. Ükskord tegi ta avalduse oma mobiiliarve ülekulu hüvitamiseks ja saatis siis selle meie raamatupidamise asemel otse Veterinaar- ja Toiduametisse.
Ühesõnaga oli mu muidu ülipädev ja kohti üsna asjalik spetsialist väga löödud ja punastab sisemiselt vist veel nädala lõpuni. Ma ei osanud teda muuga lohutada, kui enda vähemalt sama õnnetu loo jutustamisega.

Eelmises töökohas korjasin kord kokku hinnapakkumisi ühe teenuse sisse ostmiseks ja saatsin need siis kommentaaridega oma juhile edasi. Ühe pakkumise puhul vajutasin forward nupu asemel reply ja saatsin ülemusele mõeldud kommentaarid pakkumise teinud ettevõtte kohta otse samale firmale tagasi. Kirja sisu oli umbes selline: Ettevõtte x teenuste hind on küll konkurentidega samal tasemel, aga teenus ise s*** mis s***. Neid võib ainult siis kasutada, kui kedagi teist võtta ei ole.

Olen ka ise minu silmadele mitte mõeldud e-kirju saanud. See lugu juhtus samuti vanas töökohas. Tegelesime muuhulgas kemikaalide ja kütuste ostu ning transiidiga. Plaanisime soetada mahutitäit metanooli. Saatsin kauba omanikule e-kirja palvega enne otsuse tegemist saada proov või anda meile luba proovi võtmiseks nende metanoolitangist. Minu kiri käis teise ettevõtte siseselt ühe asjapulga postkastist teise ja jõudis lõpuks kogu nendepoolse omavahelise kirjavahetusega minuni tagasi. Üks sealsetest tegelastest oli siis andnud oma kolleegidele sellise korralduse: "Saatke neile idiootidele näidis meie s***sest metanoolist"
Metanool jäi meil tookord küll ostmata.

1 kommentaar:

  1. Peeti läinud e-kirjad, heh-heh, hästi paned, Alli, nii peabki,
    kas ei peatu siin marketingiteaduse uus läbimurre: rääkida nii nagu "süda käsib", ühesõnaga kauni sõnamulina asemel saata pealetükkivale kliendile/tarnijale/konkurendile lühike e-kiri - minge kukele, mul ei ole praegu teiesuguste idiootidega aega tegelda.
    Hoitakse kokku aega ja energiat ja sõnum saab ühemõtteliselt edastatud

    VastaKustuta