2015/01/10

Väikesed naabribandiidid

Minu kodutänaval käib vilgas ehitustegevus. Valmimas on kolm eramut, kaks korterelamut ja ühel platsil tundub lihtsalt suvaline sonkimine toimuvat. Üks kortermajadest tuleb meie naaberkrundile minu maja suhtes T-tähe kujuliselt risti. See tähendab, et lisaks olemasolevale naabermajale saab olema veel teine majatäis inimesi, kes mulle oma akendest tagahoovi passima hakkavad. Vahva värk ühesõnaga.

Isegi vastavaid uusaastalubadusi andmata olen viimasel ajal regulaarselt jooksmas käinud. Harva ja vähe, aga ikkagi regulaarselt. Eileõhtusel jooksuringil nii umbes kella kaheksa paiku nägin songisehituse platsilt pimeduse varjus eemale pargitud üle kümne aasta vana kolmese BMW suunas meesterahvast hiilivat. Tal oli kummagi käe otsas poolik kütusekanister sinise diisliga, lehter hambus ja pilk hirmust vilamas. Tõenäoliselt mõni selle objekti töölistest ja kütus mõne ehitusmasina paagist. Olin korraga peale sattunud kahele või isegi kolmele kuriteole: sinine erimärgistatud kütus on maksusoodustusega ning mõeldud rangelt põllumajandustehnika ja kalanduslaevade, mitte ehitusmasinate jaoks, ka ei tohi seda kasutada sõiduautodes ja pekki küll, mis komme see on tööandja tagant varastada.

Paneb muigama. Selle vähese, mida praeguste kütusehindade juures ehitusmasinate omanik maksusoodustusega kütte ebaseaduslikust kasutamisest võidab, varastavad ta oma töötajad tagasi. Lisaks tuuseldavad ehitusplatsi nii üles, et siga ka ei söö pärast.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar