2014/09/05

Kui Obama tahab Lottemaale

Sügis. Facebookis on jääveeämbripildid järjest enam asendumas seenepangepiltidega.

Obama tuli ja Obama läks. Vahepeal pidas kõne, mis oli kahtlemata igas suhtes tähelepanuväärne ja ka selles osas eriline, et ega neid kõnesid tal vist enne palju ei ole olnud, kus ta kordagi terror-tüvega sõnu ei kasutaks.

Õhtul vastu Obama lennuki maandumise ööd juhtusin Tallinna kesklinna ja tekkis tahtmine kuhugi Lõuna-Eestisse panka röövima sõita. Vist kõik Eesti politseinikud olid siia kokku kogutud. Juba ainult Viru keskuse parklas oli oma 30 politseiautot igal korrusel. Mehed ise seisid troppis üle tee Tallinki hotelli ukse taga ja mõnel oli küll selline ilme, et on Tallinnas esimest korda.

Aga mõned päevad varem oli mul õnnestunud ühte ekipaaži Paikusel kohata ja väga nigelatel asjaoludel. Ma tõesti ei näinud seda märki ja arvasin, et olen endiselt 70-alas. Neile ei saanud seda ütelda, sest sõitsin ka selle jaoks liiga kiiresti. Tegin põlvejälgi ja oma haleda kiisu nägu ja maksma läks asi 20 eurot. Minu paturegister oli puhas ja see olevat miinimum sellise tembu eest. Trahvi maksin kenasti järgmisel hommikul ära ja nüüd liigun asulapiirkonnas rangelt 55...60 km/h spidomeetrinäitu. Sellest hoolimata sõidetakse minust mööda nagu kõrva sügavast dinosaurusest.

Väga narr oli muidugi just Paikusel protokoll saada, sest kui kusagil üldse, siis politseikooli juures tuleks end kenasti ülal pidada.
Olin teel Lottemaalt tagasi ja sama rahul kui lapsed. Sisseseade oli seal nagu multifilmides ja detailirohke nagu Matrixis - esimesel vaatamisel ei taba pooli nüansse kohe äragi.
Jäätisejärjekorras juhtus minu taga seisma kenas suveülikonnas meesterahvas. Vaatas, kuidas mu vanem laps nina üle letiääre üritas küünitada ja arvas, et näed, oleks pidanud müügikioskite letid madalamad ehitama - lapsed ei näe jäätist valida. Pöörasin ringi ja see kenas ülikonnas oli Heiki Ernits. See, kes Lotte leiutas ja Lottemaa ehitusel seal ka käppa sees hoidis. Mina arvasin, et tegelikult on hea, kui lapsed kõike ei näe, mida raha eest osta on võimalik, aga see oleneb muidugi, kelle seisukohalt vaadata.

Tuleb välja, et hoolimata sellest, et oled Lotte ise välja mõtelnud ja Lottemaa sünnile kaasa aidanud, pead ikkagi 2-eurose jäätisepalli nimel seal teiste matsidega järjekorras seisma. Samas kui Obama Lottemaal jäätist süüa tahaks, siis ei piisaks ainult mõnest minutist järjekorras seismisest, vaid see eeldaks mitmenädalast ettevalmistust. Maailma mastaabis võib Obama Ernitsast kordades suurem olla, aga väikesed asjad on talle ikkagi kordades kättesaamatumad. Päris raske on vist nii elada, et iga su liigutust jälgivad infrapunakaamerad ja on tuhandeid inimesi, kes tahaks su jäätisesse arseeni puistada ning ise sealjuures veel reaalsustaju ning selget mõistust säilitada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar